Budapest Kupa versenysorozatának legutóbbi köre, amelyet az elmúlt

korosztályos győztes Varga Marcell ismét remekelt, de társai is szépen

teljesítettek.

A részletekről a Delfin SE szakmai vezetője, alapítója, Dániel András tájékoztatott:

„A 2022. sikeres év után megkezdődött 2023 év Budapest Kupa versenysorozata.

Ebben az évben 5 fordulóban vetélkedhetnek a fiatalok. A Delfin SE is részt vesz a

rangos eseményen. A tavalyi korosztályos győztes Varga Marcell is rajthoz áll ebben

az évben, sőt, a 3. tavaszi forduló után is esélyes a végső győzelemre! A hátralévő

két fordulóra ősszel kerül majd sor. Ebben az évben is népes mezőny áll rajthoz. A

most véget ért fordulóban 35 klub versenyzői szereztek érmet. A legfiatalabbak

mellett olimpikonok is indultak, így elmondhatjuk, ez Magyarország legrangosabb

kupasorozata.

A sok egyéni csúcs mellett, sportolóink kvalifikációs jogot szereztek az országos

korosztályos úszó bajnokságon való indulásra. Az ob-ig egyébként még sok verseny

áll előttünk, melyekre komolyan készülünk. Azt is meg kell jegyeznem, hogy ebben a

fordulóban sok érem és jó helyezés „bent maradt”, mivel az egyesület több

versenyzője is érdekelt volt az Úszó Diákolimpia Országos döntőjében, ami azonos

időben volt a Budapest Kupával és sajnos többen betegség miatt nem vettek részt a

versenysorozaton.

A tavaszi fordulók eredményei:

Dániel Réka 1 negyedik helyezés, 1 hatodik helyezés, Csonka Zsófi 1 első helyezés, 2

harmadik helyezés, 1 ötödik helyezés, 1 hatodik helyezés, Nyerges Asma 1 hatodik

helyezés, Kiss Petra 1 második helyezés, 1 hatodik helyezés, Petró Hanga 2

tizenegyedik helyezés, Dobján Krisztián 2 második helyezés ,1 harmadik helyezés, 1

negyedik helyezés, 1 ötödik helyezés, 5 hatodik helyezés, Gyémánt Kálmán Bendegúz

1 harmadik helyezés, 2 negyedik helyezés, 1 ötödik helyezés.

Petró Hunor 2 harmadik helyezés, 3 negyedik helyezés, 1 hatodik helyezés, Sallay

Kristóf 3 első helyezés, 1 második helyezés, 1 negyedik helyezés, 1 ötödik helyezés ,1