DELFIN SPORTEGYESÜLET SZÉKESFEHÉRVÁR

2006 Fehérvár, mint régióközpont A robbanásszerû úszóélet fejlõdésének ez lesz a jutalma

Székesfehérvár (sis) - A magyar úszósport eredményei alapján a világ élvona lába tartozik. Sydneyvel le zárult egy idõszak, új olimpiász vette kezdetét, ami azt jelenti: új szelek fújnak, mert új idõszak veszi kezdetét.Ennek az újnak az elõfutárai jöttek Székesfehérvárra. Ruza József, a Magyar Úszószövetség fõtitkára, és Kiss László szövetségi kapitány Dániel András - a Városi Úszó Szövetség elnöke, a MUSZ edzõbizottságának a tagja - kíséretében a város vezetõinél járt. Warvasovszky Tihamér polgár mester, Fenyves Péter alpolgár mester, Horváth Miklós Csaba, a sportbizottság elnöke, Vas János, a Városi Sportiroda vezetõje jelenlétében beszélték meg a következõ idõ feladatait.- Szeretnénk az elmúlt olimpiász tapasztalait felhasználva-amikor is az utánpótlás helyzete robbanásszerûen fejlõdött - to­vábblépni. A következõ négy évet tekintve Székesfehérvárnak komoly feladatokat szánunk: a sportág derékhada, azaz a vidéki úszók dolgozhatnának edzátáborokban itt, s a megyeszékhely lenne a régió központ ja. Ha a szövetség elfogadja a koncepciót, s a szakmai bizottság is úgy dönt, akkor minden valószínûség szerint Dániel András lehet e régió szakosztály és szakmai menedzsere, figyelembe véve tapasztalait, életút ját - mondta Ruza József, az or szágos úszószövetség fõtitkára.- A magyar úszósport Budapest-centrikussága már a múlté?- Nem helyszínekben, hanem az egyetemes magyar úszó sportban gondolkozunk. Mûhelyekrõ van szó: egyrészt mester kurzusról (Széchy Tamás, Kiss László és a többiek), másrészt a lokálpatrióta közösségek által létrehozott sportbázisokról van szó, ilyen a többi között a fehérvári és a dunaújvárosi uszodában létrehozott ,,mestermunka". De természetesen Nyíregyházán, Békéscsabán, Pécsen, Egerben és másutt is vannak le hetõségek, tehetségek, s velük is számolunk.- Székesfehérváron robbanászszerû fejlõdést tapasztalhattunk, hiszen csak alig több mint tíz éve adták át az uszodát, és lám, máris válogatott versenyzõk vannak a városban -tette hozzá Kiss László sikerka pitány, a szakmai bizottság vezetõje. - Biztos vagyok benne, hogy a város mind az úszásban, mind pedig az öttusában kiemel kedõ eredményeket ér el a jövõ ben is. Egy-két versenyzõt kivéve - Kovács Ágnes, Batházi Ist ván - õrségváltás elõtt állunk, így mindenki elõtt ott a lehetõség akár az athéni olimpián való szereplésre is. Köztük fehérváriak, dunaújvárosiak, akiket nem akarok név szerint megnevezni. Legyen elég annyi, hogy fiatalok, tehetségesek, a közülük lesznek, akik az ifjúsági Eb-n, s lesznek, akik a felnõtt vb-n indulnak majd már az idén.

Elérhetőségeink

8000 Székesfehérvár, Mészöly G.u. Csitáry G.Emil Uszoda (http://www.csitaryuszoda.hu)További információk az uszoda elõcsarnokában lévő Arena sportboltban, ahol az úszáshoz szükséges felszerelés is megvásárolható hétköznap 15:00-18:00 között.

Edzések, úszótanfolyamok helyszíne:

8000 Székesfehérvár, Mészöly G.u. Csitáry G.Emil Uszoda (http://www.csitaryuszoda.hu)
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.